Az 5,4 millió lakost számláló Szlovákiában 150 tagú a parlament. A képviselők a Fico-kormány hivatalba lépése óta kevésbé szorgosak, mint korábban, aminek az ellenzék szerint az az oka, hogy a kabinet nem képes épkézláb törvénytervezeteket kidolgozni. A nyári szünet után szeptember 4-én ülésezett először a parlament, a téma Viera Tomanová munkaügyi miniszter visszahívása volt. Ősszel a legizgalmasabbnak a nyugdíjrendszer átalakítását célzó törvénytervezet megvitatása ígérkezik, a kormány célja ezzel az, hogy a magánnyugdíjpénztárak ügyfeleinek minél nagyobb részét visszakényszerítse az állami nyugdíjrendszerbe. A másik fontos téma a magán-egészségbiztosítók tervezett megregulázása: a kormány szeretné elérni, hogy az egészségbiztosítók teljes profitjukat forgassák vissza az egészségügyi ellátórendszerbe.
