Az Európai Bizottság (EB) elfogadta Franciaország szén-dioxid-kibocsátási kvótaigényét, a csehek és a lengyelek által igényelt kibocsátási szinteket azonban lefelé korrigálta. Az uniós tagállamok az üvegházhatást okozó gázok kibocsátása csökkentése érdekében nemzeti kvótákat állapítottak meg a 2008–2012 közötti évekre az energiaigényes ipari ágazatokban; Brüsszel szerint azonban a hozzájuk benyújtott nemzeti tervek a legtöbb esetben magasabb értékét az indokoltnál. A francia terv elfogadását is megelőzte egy „önkéntes” csökkentés, azt követően, hogy Párizs visszavonta a korábban évi 155,6 millió tonna szén-dioxidban megadott értéket, amelyet másodszori nekifutásra már 132,8 millió tonnára mérsékelt.
A most meghozott döntés értelmében Prágának 14,8, Varsónak pedig 26,7 százalékkal kell redukálnia a kért évi kibocsátási szintet. Az EB visszautasította azt a lengyel kifogást, hogy a szigorúbb korlátozás visszaveti a gazdaság fejlődését, mondván, a környezetbarát technológia bevezetése maga is generálja a növekedést. Brüsszel eddig 17 részletes nemzeti tervet értékelt – amelyeket jogában áll részben vagy teljesen elfogadni, illetve visszadobni –, és csaknem mindegyiket lefelé korrigálta (a litván és a lett számokat közel felére mérsékelte). Mindez a kiotói megállapodásban vállalt uniós célkitűzés elérése érdekében vált sürgetővé, ugyanis a tagállamok rosszul teljesítenek. A cél az, hogy a légkör felmelegedéséért felelős gázok 1990. évi szintjét 2012-re átlagosan nyolc százalékkal csökkentsék – ezzel szemben több tagországban éppenséggel növekedett az emisszió.
