BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem engedi lazítani Szlovákiát az euró

Nem hivatalos adatok alapján úgy tűnik, Szlovákia rendületlenül tovább menetel a 2009-es euróbevezetés felé.

2006. október 10. kedd, 10:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kiszivárogtatott adatok szerint Szlovákia 2007-es költségvetésének tervezete 2,94 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánnyal számol a jövő évre. A Hospodrske Noviny birtokába jutott dokumentumból származó adatokat nem kommentálta a szlovák pénzügyminiszter. Szlovákia már az eurózóna előszobáját jelentő ERM II-es rendszerben tanyázik, és 2009-ben akarja bevezetni a közös európai valutát. Szakértők attól tartanak, hogy Robert Fico populista kormánya felhígítja a költségvetést, hogy szociális üveggyöngyökkel örvendeztesse meg a népet.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet