Kiszivárogtatott adatok szerint Szlovákia 2007-es költségvetésének tervezete 2,94 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánnyal számol a jövő évre. A Hospodrske Noviny birtokába jutott dokumentumból származó adatokat nem kommentálta a szlovák pénzügyminiszter. Szlovákia már az eurózóna előszobáját jelentő ERM II-es rendszerben tanyázik, és 2009-ben akarja bevezetni a közös európai valutát. Szakértők attól tartanak, hogy Robert Fico populista kormánya felhígítja a költségvetést, hogy szociális üveggyöngyökkel örvendeztesse meg a népet.
