BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhanó részvények - tovább késnek az óriásrepülők

További egy évvel csúszik az óriás Airbusok leszállítása, ami jócskán megcsapolja a repülőgépgyártó cég anyavállalatának nyereségét.

2006. október 4. szerda, 14:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbinál is kellemetlenebb helyzetbe hozta anyavállalatát és vásárlóit az Airbus Industrie repülőgépgyártó azzal a bejelentésével, hogy további egy évvel elhalasztja az első A380-as óriásgépek leszállítását a légitársaságoknak. Az elektronikai vezetékhálózat telepítése körüli gondok miatt már eddig is egy éves késében voltak.

A bejelentés nyomán több mint 11 százalékkal esett az Airbus tulajdonosa, a német–francia EADS hadiipari, űrtechnikai és légiipari társaság részvényárfolyama, és a Natexis befektetési tanácsadó tartásról eladásra változtatta a papírokra adott ajánlását.

Az EADS profit warningot is bejelentett: a júniusban közölt 2 milliárd után további 2,8 milliárd eurós nyereségcsökkenésre számít a következő négy évben, főként az A380-as szállításának csúszása és az emiatt várható kártérítési kötelezettségek miatt. A veszteség kompenzálására 2 milliárd eurós költségcsökkentési programot indítanak.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet