BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra olcsóbb lehet az autózás

Reménykedhetnek a világ autósai: amerikai kartársaiknak elég üzemanyagot spájzoltak, ezért esik a világpiaci olajár.

2006. október 3. kedd, 08:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik, az Egyesült Államok kedvezően alakuló olajkészleteiről szóló hír felülírja egyes OPEC-országok bejelentését, miszerint csökkentik termelésüket. Az olaj ára ugyanis ma reggelre 61 dollár/hordóra alá esett: az észak-amerikai nyersolajért 60,98 dollárt kellett adni, 1,88-cal kevesebbet, mint tegnap, a londoni Brent pedig 60,41 dollár/hordóra esett.

Nyomást gyakorolt az árakra a BP bejelentése, miszerint újraindította egyik alaszkai kitermelőegységét, ami napi 30 ezer hordó olajat önt a piacra. Emellett elemzők szerint tovább nőttek az USA benzinkészletei, s bár a nyersolajtartalékok csökkennek, az energiaügyi minisztérium bejelentése szerint elhalasztják a stratégiai készletek feltöltését, hogy ne terheljék a télre készülődő piacot.

A múlt héten 64 dollárra ment fel a világpiaci olajár, miután az OPEC-tag Nigéria és Venezuela bejelentette, hogy csökkenti szállításait. Szakértők úgy látják, amíg ehhez nem csatlakoznak a nagyobb OPEC-országok, addig nem lesz tartós hatása a piacra.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet