BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Érdemes várni a tévévásárlással

Még laposabb, energiatakarékos tévék kerülnek a boltokba.

2006. október 3. kedd, 08:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Canon 2008 elejétől megkezdi az ultravékony, energiatakarékos tévékészülékek gyártását. Korábban sok szakember úgy vélte, elhalasztják a piacot ma uraló LCD- és plazmatechnológiánál vékonyabb képernyőt és jelentősen kisebb energiafelhasználást eredményező SED-technológia piaci bevezetését, mert a lapos készülékek brutális áresése gazdaságtalanná teszi a SED-tévék előállítását. Ezt a várakozást alátámasztotta az újdonságot kifejlesztő Canon és Toshiba vezetése is, amelyek márciusban még úgy nyilatkoztak, hogy több mint egy évvel kitolják a tömeggyártás megkezdését, mert javítani akarnak a dolog költséghatékonyságán. Most azonban a két cég közös tulajdonában lévő SED Inc. elnöke azt mondta, hogy 2007 végére készen lesznek a gyártósorok, így a rá következő év elejétől indulhat a termelés. A hírre a Canon árfolyama 0,3 százalékkal nőtt az összességében változatlan szinten záró tokiói tőzsdén.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet