Madárinfluenzában meghalt egy 20 éves férfi Indonéziában. Testvére, aki ugyanebben a betegségben szenvedett, vasárnap halt meg, 15 éves húgukat még kezelik, állapota állítólag nem olyan súlyos, mint bátyjaié volt. A család tagjai akkor fertőződtek meg, amikor egyikük csirkevacsorát prezentált a betegség vírusával fertőzött állatból.
Indonéziában eddig összesen 52-en haltak meg madárinfluenzában, legutóbb májusban egy héttagú család esett áldozatul a kórnak. Az országban nehéz rávenni a gazdákat a szárnyasok legyilkolására, részben azért, mert nem kapnak elegendő kompenzációt, részben azért, mert nehéz összeszedni a családi házak kertjeiben nevelt csirkéket.
Az Egészségügyi Világszervezet adatai szerint a legutóbbi áldozattal együtt összesen 148 ember halt meg a H5N1 vírus által megfertőzött 251 közül. Egyelőre továbbra sincs jele annak, hogy emberről emberre is terjedne a madárinfluenzát okozó vírus.
