Majdnem kétszeresére, 95,5 százalékkal, 200,5 milliárd jenre (1,71 milliárd dollár) nőtt a japán külkereskedelmi többlet augusztusban az egy évvel korábbihoz képest. A növekedés motorja az acél-, illetve az autóexport volt, az Egyesült Államokba szállított autók értéke például 49,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, ami a legdinamikusabb bővülés 1997 óta. Az USA-ba irányuló teljes kivitel egyébként 19,3, a Kínába irányuló 20 százalékkal ugrott meg. Bár a japán–kínai kereskedelmi forgalom még mindig deficites a szigetország szempontjából, augusztus már a negyedik olyan hónap volt, amikor az elektronikai cikkek és a műanyag áruk erősödő kivitelének köszönhetően csökkent a hiány mértéke. Az elemzők a tényadatoknál is sokkal nagyobb növekedésre számítottak, ha várakozásaik teljesülnek, akkor 340 százalékkal, 451 milliárd jenre ugrott volna a külkereskedelmi többlet. Számításaikat a rekordszintre emelkedő olajárak miatt az előre jelzettnél feljebb kúszó importkiadások húzták keresztül.
