Folytatva tavaly decemberben megkezdett kamatemelési ciklusát, 25 bázisponttal, 1,75 százalékra, 2002 májusa óta a legmagasabb szintre emelte alapkamatát a svájci jegybank (SNB). A Reuters által megkérdezett elemzők szinte kivétel nélkül erre számítottak, csak egyikük jósolt 50 bázispontos lépést, mivel az utóbbi időben egyes elemzők úgy vélték: a SNB egy erőteljesebb emeléssel esetleg megtámogathatja az euróval szemben gyengélkedő svájci frankot. A jegybank azonban a jelek szerint kitart korábbi álláspontja mellett, miszerint egyenletes ütemű kamatemelésre van szükség. A hitelköltségek drágítását az erős, az idei első félévben 3,2 százalékos gazdasági növekedés tette szükségessé. Ezen az sem változtat, hogy augusztusban csak 1,5 százalékos volt az infláció, ami messze elmarad az SNB 2 százalékos plafonjától. Elemzők arra számítanak, hogy a jegybank decemberig legalább egyszer, majd 2007 márciusáig még egyszer szigorít, amivel azután várhatóan eléri tetőpontját a kamatemelési hullám.
