BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre álom marad az útlevél nélküli utazás

Csúszik a schengeni határok kitolása Magyarország keleti szélére.

2006. szeptember 13. szerda, 08:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mégsem lehet majd 2007 őszétől útlevél-ellenőrzés nélkül átjutni Ausztriába, ugyanis csúszik a schengeni határok keletebbre helyezéséhez szükséges informatikai fejlesztés. Állítólag nincs kész a schengeni információs rendszer (SIS) bővítése, és ahhoz, hogy kész legyen, még jogszabályt kell módosítania az Európai Parlamentnek is – írja a Magyar Hírlap. A SIS tartalmazza a körözöttek listáját, a belépési tilalmakat, a vízum lejárta után a térséget el nem hagyók listáját, a lopott személygépkocsik nyilvántartását, illetve a fegyverek és az ujjlenyomatok adatbázisát, enélkül tehát nem lehet jól reteszelni az unió határállomásait. A rendszer kibővítése után még több hónapos próbaüzemre lesz szükség, ezért 2008 előtt nem tűnnek el a fakabátok a magyar–osztrák és magyar–szlovák határról. A magyar határőrség ugyanakkor bejelentette, hogy a maga részéről 2007 őszére frankón befejez minden szükséges átszervezést.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet