BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ilyen nincs! Irak olajat importál!

Irak, a világ harmadik legnagyobb olajkincsével rendelkező országa, olajbehozatalra szorul.

2006. szeptember 6. szerda, 09:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az olajipari berendezések ellen indított ismétlődő terrorakciók és az évek óta elmaradó karbantartás miatt mélypontra süllyedt az olajkitermelés Irakban. A legnagyobb finomítók csak kapacitásuk felével üzemelnek, így az USA 2003 márciusi inváziója előtti napi 700 ezer hordó helyett csak 350 ezer hordó olajat dolgoznak fel. A helyzet odáig fajult, hogy az ország energiahordozó-importra kényszerül – az idei évben a tervek szerint 800 millió dollárért vesznek olajat Irántól, Szíriától, Törökországtól és Kuvaittól. A benzinhiány miatt augusztusban már 1,3 dollárt kellett fizetni a benzin literjéért, szemben a hivatalos 17 centes árral.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet