BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb gázáremelést hajt végre a Gazprom

Már a türkmén gáz sem olcsó.

2006. szeptember 5. kedd, 11:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi 65 dollár/ezer köbméter helyett 100-at fizet az orosz Gazprom Türkmenisztánnak a földgázért 2008 végéig. A közép-ázsiai ország korábban a gázcsapok elzárásával fenyegetőzött, ha nem kap többet az energiahordozóért. A megállapodás közvetve érinti Ukrajnát, amelyet az elmúlt években a viszonylag olcsó türkmén gázzal szolgált ki az orosz szállító. Oroszország és Ukrajna nemrégiben szintén kötött egy 18 hónapra szóló gázügyi megállapodást, annak árfeltételeit azonban titokban tartják. Szakértők szerint ha jelentősen 100 dollár/ezer köbméter fölé emelkedik Ukrajnában a gázár, az kifektetheti az ország energiafaló, kevéssé hatékony nehéziparát.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet