Vegyes képet takar a dél-koreai autógyártók augusztusi teljesítménye. Az összesített adat ugyan kedvező: 4,7 százalékkal, a tavalyi 380 ezerről 398 ezerre ugrott a havi termelés, az export 6,4 százalékkal, majdnem 310 ezer autóra bővült, ám emögött jelentős emelkedések és csökkenések is vannak.
Az ország vezető autóipari cége, egyben a leányvállalatával, a Kiával együtt a világ 6. legnagyobb autógyártója, a Hyundai több mint 224 ezer autót adott el augusztusban, ami 24,6 százalékos növekedés a tavalyi évhez és 73,9 százalékos ugrás júliushoz képest. Az utóbbi adat torz, mert a nyár közepén sztrájkoltak a cég dolgozói, akik az elmaradást augusztusban hozták be. Az ázsiai ország második legnagyobb autóscége, a Kia ezzel szemben a nyár utolsó hónapján keveredett sztrájkhoz vezető vitába alkalmazottaival, aminek nyomán 32,9 százalékkal, 60 ezer autóra esett havi termelése az egy évvel korábbihoz képest. A harmadik helyezett GM Daewoo 6,1 százalékos növekedést mutatott fel 97 ezer autó előállításával. A Renault Samsung 53,5 százalékos növekedést jelentett, 13 450 autót gyártott augusztusban, végül a kínai SAIC-csoport kezében lévő Ssangyong SUV-gyártó a Kia cipőjében jár: sztrájk miatt esett 76 százalékkal, 2700 autóra a termelése.
