BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Előre a múltba! - Jönnek az Orion űrhajók

Nosztalgia űrhajót szállít a Lockheed a Holdra szálláshoz.

2006. szeptember 1. péntek, 09:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A régi, jól bevált, piszkafaszerű rakéta tetejére ültetett, egyszer használatos kabinban juttatja el a Holdra az embert az amerikai űrkutatási ügynökség (NASA) új űrhajója, amelyet a Lockheed Martin szállíthat.

A hatvanas–hetvenes években alkalmazott elődökhöz képest két lényeges változás lesz: a kabinban akár hatan is utazhatnak és a kiszolgáló, illetve Holdra szálló egységet külön rakéta viszi majd Föld körüli pályára, ahol összeszerelik ezeket a Hold-utazáshoz. A több milliárd dolláros üzletet a Northrop és a Boeing konzorciuma elől halászta el a Lockheed, az első Orion űrhajók 2014 táján léphetnek szolgálatba, miután az űsikók 2010-ben múzeumba vonulnak.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet