Radikális károsanyag-kibocsátási szabályozást vezet be Kalifornia. Az állam kormányzójának szerepét játszó Arnold Schwarzenegger saját párttársai, a republikánus képviselők ellenében a demokratákkal egyezett meg az üvegház hatású gázok kibocsátásának radikális csökkentését célzó törvény meghozataláról.
A tervek szerint 2020-ig összesen 25 százalékkal csökkentik az USA legnépesebb államának károsanyag-kibocsátását, s ezzel Schwarzenegger szerint megrendítő csapást mérnek a föld légkörének felmelegedéséért felelős gonosz gázokra. A szabályozást ellenző republikánusok szerint inkább szövetségi szinten kellene a kaliforniaihoz hasonló törvényeket hozni, mert ha a tagállamok egyenként vezetik be a cégeknek többletköltséget okozó szigorításokat, akkor a vállalatok elvándorolhatnak a dologban előbbre járó területekről, ezzel visszaeshet a foglalkoztatás, amit még egy olyan kormányzó sem akarhat, aki már többször megmentette a világot mindenféle gonosztól.
