Mahmoud Ahmadinezsád iráni elnök rácáfolt mindazon pacifista, az emberi belátásban, valamint a józan észben bízó emberek várakozására, akik úgy vélték, Irán az utolsó pillanatban enged az ENSZ tiszteletteljes kérésének, és a mai nappal felfüggeszti urándúsítását.
A teheráni vezető közölte: a Nyugatnak „tudnia kellene, hogy az iráni nemzet nem fog meghajolni a nyomás alatt és nem fogadja el jogai megsértését”, azaz tovább folytatja atombomba előállításával kecsegtető nukleáris programja megvalósítását. A bejelentéssel megnyílt az út a szankciók bevezetése előtt, kérdés, hogy ki jár rosszabbul azzal, ha a világ negyedik legnagyobb olajexportőrének kínálata kiesik a világpiacról. Az edzett lelkületű olajkereskedőket, úgy tűnik, nem érte váratlanul a teheráni keménykedés, az olaj ára továbbra is kissé 70,5 dollár/hordó felett tanyázik.
