Az olasz kormány hivatalosan felajánlotta, hogy vállalná az ENSZ libanoni békefenntartó erőinek vezetését, és 2-3000 katonát küld Dél-Libanonba. A döntés Kofi Annan ENSZ-főtitkár kezében van, a bejrúti kormány részéről nincs akadálya a dolognak.
Az olasz kormány hajlandósága éles ellentétben áll a francia vezetés hezitálásával, amely az irányítási hierarchia bizonytalanságára hivatkozva mindössze 200 katonát ajánlott és elhajolt azok elől a várakozások elől, amelyek a térséggel kapcsolatos hagyományos kapcsolatai, illetve a békemegállapodás tető alá hozása érdekében kifejtett erőfeszítései miatt Franciaországtól várták volna a békekontingens vezetését. Az amerikai sajtó nevetségesnek minősítette a 200 fős francia hozzájárulást.
