Az erős euró és a magas olajárak ellenére pozitív lett az eurózóna júniusi külkereskedelmi mérlege a gazdasági növekedés felgyorsulása nyomán. Az európai valutát használó tizenkét ország külkereskedelme 2 milliárd eurós többlettel zárt a 3,2 milliárdos májusi hiány után – jelentette az Ecostat. A szakértőket meglepte, hogy az áprilisi és a májusi deficit után szufficit keletkezett, a Dow Jones által megkérdezett elemzők a múlt héten 1,2 milliárd eurós hiányt jósoltak júniusra. 2005 júniusában 6,8 milliárd eurós többletet mutatott az eurózóna külkereskedelmi mérlege, az egy év alatt bekövetkezett jelentős csökkenés hátterében az energiaimport megugró költségei állnak. A 2005. január–májusi 73 milliárd euróval szemben az idei azonos időszakban 105,5 milliárd euró volt az energiaimport-számla. Szezonálisan kiigazítatlan adatok alapján az eurózóna júniusi év/éves importja 13 százalékkal, míg exportja 8 százalékkal nőtt, ami az Ecostat értékelése szerint javuló belső fogyasztásra és egészségesen alakuló külföldi értékesítésre utal.
