Megnehezítheti az Egyesült Államokból származó húsimportot Oroszország, ha az USA sokat kekeckedik az ország WTO-tagságával kapcsolatban. A Kommerszant erről szóló híre után a gazdasági minisztérium közölte, hogy a kormány tényleg megkérheti a termelőket: tekintsék át amerikai importszerződéseiket, ha Oroszország az USA ellenállása miatt októberig nem jut be a Világkereskedelmi Szervezetbe. A baromfi- és a sertéshústermelés 10 százalékkal bővült az országban az idei első fél évben, miután bizonyos importkvótákat vezettek be. Vlagyimir Putyin, aki a WTO-tagság elnyerését országa nemzetközi tekintélyének erősítése szempontjából tartja különösen fontosnak, kiadta az ukászt a kormánynak, hogy a kőolaj-kitermeléstől való függés csökkentése érdekében erősítse az agrárgazdaságot és a feldolgozóipart. Mihail Fradkov miniszterelnök nem meglepően szintén úgy vélekedik, hogy a kormánynak segítenie kell a helyi gazdaságot a külföldi konkurenciával vívott öldöklő harcában, „attól tartok, egy reggel arra ébredhetek, hogy nincs kefir” – tette szemléletessé a problémát.
