BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszállóban a cseh konvergencia is

Átdolgozná a 2007-es költségvetési tervezetet az e héten kijelölt új cseh kormányfő, kérdés, lesz-e hozzá támogatása.

2006. augusztus 18. péntek, 11:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem reális a lemondott kormányzat által készített 2007-es költségvetési tervezetben szereplő 88 milliárd koronás (3,3 milliárd eurós) hiány – mondta Mirek Topolanek, a héten kijelölt cseh kormányfő. A Hospodarske Novinynek adott interjúban azt is elmondta, kérdéses, hogy mekkora mozgástere lesz a változtatásra, mivel kisebbségi jobboldali kormányt fog alakítani, így a költségvetés elfogadásához baloldali szavazatokra is szüksége lesz. „Vannak terveink arra vonatkozóan, hogy mit tegyünk a büdzsével, de nem hiszen hogy a konvergenciaprogramban vállalt deficitcsökkentési ütem tartható” – nyilatkozta. Ha a jelenlegi tervezet szerint fogadják el a 2007-es büdzsét, akkor a költségvetési hiány a GDP 3,8 százaléka lesz, szemben a programban szereplő 3,3 százalékkal.

Topolanek szerint tudatni kell az emberekkel, hogy a deficit növekedését az előző kormány okozta. „Javítani akarjuk a költségvetési egyensúlyt, de nem ennek érdekében folyamodunk semmiféle könyvelési trükkhöz” – fogadkozott. A cseh nemzeti bank szintén nemtetszését fejezte ki a héten lemondott kormány utolsó döntéseként elfogadott költségvetésitörvény-tervezettel kapcsolatban.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet