Két héten belül 3500 ENSZ-katonát akar küldeni a libanoni–izraeli határra a világszervezet, hogy megszilárdítsák az egyelőre törékenynek tűnő tűzszünetet. A folyamat kulcsszereplője Franciaország, amely ugyan eddig nem erősítette meg, hogy vállalná a békefenntartó erők vezetését, ám egy katonai tervezőcsoportot már elküldött az ENSZ székhelyére, hogy a világszervezet tisztviselőivel közösen kidolgozzák a Biztonsági Tanács határozatában foglalt béketeremtő misszió végrehajtásának részleteit. Az ENSZ-erők teljes felvonulása után 13 ezer kék sisakos lesz Libanonban.
Eközben a béketerv egyik részének végrehajtása halad: Dan Halutz izraeli tábornok szerint országa katonái 7–10 napon belül kivonulnak Dél-Libanonból. A Hezbollah lefegyverzése azonban kétséges. A szervezet magától nem szolgáltatja be fegyvereit és sem a libanoni hadsereg, sem az ENSZ-békefenntartók nem fogják erőszakkal elvenni tőlük szeretett Kalasnyikovjaikat. Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter egy ma megjelenő interjújában azt mondja: „Először ki kell dolgozni egy tervet arra, hogyan kellene lefegyverezni a milíciát, ezután reménykedhetünk abban, hogy lesz néhány emberük, aki önként megválik fegyvereitől.”
