BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Libanon: több katona – szilárdabb tűzszünet

Minél gyorsabban jelentős katonai erőt küldene a libanoni háborús zónába az ENSZ.

2006. augusztus 16. szerda, 08:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két héten belül 3500 ENSZ-katonát akar küldeni a libanoni–izraeli határra a világszervezet, hogy megszilárdítsák az egyelőre törékenynek tűnő tűzszünetet. A folyamat kulcsszereplője Franciaország, amely ugyan eddig nem erősítette meg, hogy vállalná a békefenntartó erők vezetését, ám egy katonai tervezőcsoportot már elküldött az ENSZ székhelyére, hogy a világszervezet tisztviselőivel közösen kidolgozzák a Biztonsági Tanács határozatában foglalt béketeremtő misszió végrehajtásának részleteit. Az ENSZ-erők teljes felvonulása után 13 ezer kék sisakos lesz Libanonban.
Eközben a béketerv egyik részének végrehajtása halad: Dan Halutz izraeli tábornok szerint országa katonái 7–10 napon belül kivonulnak Dél-Libanonból. A Hezbollah lefegyverzése azonban kétséges. A szervezet magától nem szolgáltatja be fegyvereit és sem a libanoni hadsereg, sem az ENSZ-békefenntartók nem fogják erőszakkal elvenni tőlük szeretett Kalasnyikovjaikat. Condoleezza Rice amerikai külügyminiszter egy ma megjelenő interjújában azt mondja: „Először ki kell dolgozni egy tervet arra, hogyan kellene lefegyverezni a milíciát, ezután reménykedhetünk abban, hogy lesz néhány emberük, aki önként megválik fegyvereitől.”

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet