Beperelték a British Petroleum vezérigazgatóját, pénzügyi igazgatóját és más vezetőit az olajvállalat egyes befektetői, mert szerintük becsapták a cég tulajdonosait az alaszkai olajmezőn jelentkezett problémákkal kapcsolatban. A Sue Pincus által vezetett csoport egyenesen azt állítja, hogy a menedzsment évek óta tudott a fokozódó korrózióról, de nem tett ellene semmit, a megfelelő karbantartás költségeinek vállalása helyett az elmúlt negyedévben is igyekezett minél magasabb profitot kimutatni, ám ezzel a magatartásával óriási bevételkiesést okozott és veszélyeztette a vállalkozás hosszú távú nyereségességét. A BP nem kommentálta a hírt.
