BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beperelték a mamutcég vezetőit

Pert indítottak a BP vezetői ellen a cég egyes befektetői, mert szerintük nem tettek semmit az alaszkai problémák megelőzésére.

2006. augusztus 16. szerda, 11:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Beperelték a British Petroleum vezérigazgatóját, pénzügyi igazgatóját és más vezetőit az olajvállalat egyes befektetői, mert szerintük becsapták a cég tulajdonosait az alaszkai olajmezőn jelentkezett problémákkal kapcsolatban. A Sue Pincus által vezetett csoport egyenesen azt állítja, hogy a menedzsment évek óta tudott a fokozódó korrózióról, de nem tett ellene semmit, a megfelelő karbantartás költségeinek vállalása helyett az elmúlt negyedévben is igyekezett minél magasabb profitot kimutatni, ám ezzel a magatartásával óriási bevételkiesést okozott és veszélyeztette a vállalkozás hosszú távú nyereségességét. A BP nem kommentálta a hírt.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet