BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alig nőnek a fogyasztói árak az USA-ban

2006. augusztus 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Növeli az alapkamat szinten tartásának valószínűségét, hogy az elmúlt hónapban mindössze 0,2 százalék volt az élelmiszer- és energiaárakat nem tartalmazó fogyasztói árindex az Egyesült Államokban. Ez a legkisebb adat február óta, júniusban 0,3 százalékos volt a maginfláció – jelentette az USA munkaügyi minisztériuma. A teljes fogyasztói árindex 0,4 százalék volt júliusban, ami megegyezik a Bloomberg elemzői becslésével. A Fed adatai szerint júliusban a vártnál lassabban, 0,4 százalékkal nőtt az ipari termelés. A mutató főként az autóipar visszafogott teljesítménye miatt maradt el az elemzők 0,6 százalékos várakozásától, illetve a júniusi 0,8 százaléktól. Két éve a legalacsonyabb szintre esett a lakásépítések száma az Egyesült Államokban – jelentette a kereskedelmi minisztérium. Az újlakás-átadások száma 2,5 százalékkal, 1,795 millióra csökkent, míg a kiadott új lakásépítési engedélyeké 6,5 százalékkal, 1999 szeptembere óta a legtöbbel esett.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet