BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőuralom lesz a Pepsinél

Amerika első számú nő menedzsere lesz a PepsiCo új vezére.

2006. augusztus 15. kedd, 11:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nő lesz a vezérigazgatója októbertől a PepsiCo Inc.-nek: az eddigi pénzügyi igazgató, az indiai származású Indra Nooyi veszi át a tisztség ellátását Steve Reinemundtól, aki májusi visszavonulásáig elnöke marad a cégnek. A kinevezéssel egy csapásra az észak-amerikai üzleti világ első számú női vezetőjévé váló Nooyi asszony 2001-től vitte a pénzügyeket, felelős volt a világcég pénzügyi stratégiájáért, az üzleti folyamatok optimalizálásáért és az informatikai háttérrendszerek fejlesztéséért. Levezényelt néhány cégleválasztást és -akvizíciót is. Az új vezér nehéz helyzetben veszi át a vállalat irányítását: mind a Pepsi, mind a Coke iszapbirkózást folytat a fogyasztókkal, akik a fekete üdítőitalokkal szemben egyre inkább előnyben részesítik a gyümölcsleveket és az ásványvizeket. Sajátos hátteret ad a kinevezésnek az új főnökasszony indiai származása, a PepsiCónak ugyanis tisztáznia kell magát az alól a vád alól, amely szerint Indiában forgalmazott termékei növényvédőszer-maradványokat tartalmaznak.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet