BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy ország, nagy rakéta...

Irán nem katyúsákkal lövöldözne Izraelre, ha úgy hozná a sors.

2006. augusztus 15. kedd, 11:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Irán nem habozik csapást mérni középhatótávolságú rakétáival Izraelre, ha bármilyen támadás éri akár a zsidó állam, akár az Egyesült Államok részéről – jelentette ki egy befolyásos főpap, Ahmad Khatami az iráni televízióban. Állítása szerint 2000 kilométeres hatótávolságú rakétáikkal Tel-Avivot vennék célba. Ahmad Khatami tagja a Szakértők Gyűlésének, annak a 86 tagú testületnek, amely az ottani alkotmány szerint ellenőrzi az ország első számú vezetőjének, Ali Khamenei ajatollahnak a tevékenységét. Katonai szakértők ugyanakkor nem az egyházi férfiú magas beosztása miatt tartják komoly fenyegetésnek a kijelentést, hanem azért, mert Irán tényleg rendelkezik középhatótávolságú rakétákkal, amelyek a szépen csengő Shahab–3 nevet kapták. Ezekkel Izraeli célpontokon kívül az USA perzsa-öbölbeli támaszpontjaira is csapást mérhetnek (ha jól céloznak).

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet