BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökken az inflációs veszély, marad a Fed-kamat?

2006. augusztus 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lényegében változatlan szinten maradtak az Egyesült Államokban a termelői árak az elmúlt hónapban, mivel az új személyautók és kisteherautók, illetve sok élelmiszer csökkenő ára nem teszi lehetővé az emelkedő nyersanyag- és energiaköltségek áthárítását a vevőkre. A munkaügyi minisztérium jelentése szerint júliusban 0,1 százalékkal növekedtek a termelői árak a júniusi 0,5 százalék után. Az élelmiszereket és energiahordozókat nem tartalmazó magindex 0,3 százalékos mínuszt mutatott júliusban a 0,2 százalékos júniusi emelkedés után. Az energiaárak 1,3 százalékkal, a benzinárak 0,7 százalékkal mentek feljebb a júniusi 6,3 százalékos ugrás után. Az élelmiszerárak 0,3 százalékkal estek a múlt hónapban, szemben a júniusi 1,4 százalékos növekedéssel.
Szakértők úgy vélik, hogy a termelői árak alátámasztják a Fed érvelését, miszerint a lassuló gazdasági növekedéssel csökken az inflációs nyomás. Várakozások szerint a fogyasztói árak a termelői árakhoz hasonló tendenciát tükröznek majd. Mindez az alapkamat szinten maradását vetíti előre – a legközelebb szeptember 20-án esedékes döntésig azonban még sokminden történhet.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet