Kommunista szombatot (fiatalabbaknak: ingyenes munkavégzés) tartottak vasárnap az ország vezére iránti tiszteletük jeléül számos kubai városban, a cukoripari munkások négy plusz munkaórát húznak le a cukornádültetvényeken hasonló megfontolásokból, a kommunista ifjúsági szövetség pedig építkezésekre és más munkahelyekre vezényli ki tagjait társadalmi munkára (ingyenesen végzett közmunkára), hogy ezzel is demonstrálja feltétlen hűségét Fidel Castróhoz, az országot irányító kommunista párt súlyosan beteg vezetőjéhez. A hét végén 80. születésnapját ünneplő Castro tiszteletére Havannában, az amerikai nagykövetség előtti téren koncertet is rendeztek.
A legendás népvezér és diktátor egészségi állapota egyébként államtitok. Vasárnap az ifjúsági szövetség honlapján üzent népének, és július 31-e óta az első képek is megjelentek róla – szintén a kommunista ifjak médiájában, a Juventud Rebelde című lapban –, amint mackófelsőben ül és kezében tartja a születésnapi melléklettel megjelent Gramma pártlap legfrissebb számát. Üzenetében elmondja, hogy hiú remény lenne gyors felépülésére számítani. (Hogy mindezt miért az ifjúsághoz fordulva teszi, azt csak tapasztalt kremlonológusok tudnák megmondani...)
Fidelt meglátogatta a kórházban a születésnapjára Kubába látogató Hugo Chavez venezuelai elnök – ő se mondott semmit az állapotáról –, illetve a távolból üdvözölte másik radikálisan baloldali tisztelője, Evo Morales bolíviai államelnök. Utóbbi egy olyan korház megnyitóján beszélt, amelyet kubai segítséggel tudtak újraindítani. Egyúttal kokaleveleket tartalmazó sütit ígért Castrónak szüli napi ajándékul. (Morales dekriminalizálni akarja a kokain alapanyagául szolgáló kokacserje termesztését, ennek jegyében Condoleezza Rice amerikai külügyminiszternek kokalevél-berakásos gitárt ajándékozott, amikor márciusban találkoztak.)
