BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gödörben a szlovákiai reptér-privatizáció

Még bizonytalanabbá vált a szlovákiai reptér-privatizáció.

2006. augusztus 14. hétfő, 12:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Később foglal állást Szlovákia két legnagyobb reptere – a pozsonyi és a kassai – privatizációjának ügyében az ország monopóliumellenes hivatala. A döntési határidő augusztus 15-éről október 19-ére való elhalasztása a korábbinál is bizonytalanabbá teszi a magánosítást, mivel az ország új kormánya ellenzi a privatizációt, s ezzel időt nyert annak megakadályozására. A két légikikötőre kiírt tender győztese a Flughafen Wien, a Reiffeisen ZentralBank és a Penta szlovák tőkelap alkotta TwoOne konzorcium volt, 11,4 milliárd koronás (306,6 millió euró) árajánlattal és további 8,28 milliárdos tőkeemelés ígéretével. Az új kormányt alkotó pártok úgy vélik, káros monopóliumhoz vezetne, ha az egymáshoz igen közel lévő pozsonyi és bécsi reptér egy kézbe kerülne, ezért a monopóliumellenes hivatal állásfoglalásától teszik függővé a privatizáció befejezését. A TwoOne természetesen nem ért egyet ezzel, és arra hivatkozik, hogy 13 légitársaságból, amely véleményt nyilvánított az ügylettel kapcsolatban, csak kettő volt – az elvileg az ő zsebüket is veszélyeztető monopólium kialakulásának veszélyével járó – üzlet ellen.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet