BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre működik a tűzszünet

Negyed órával a tűzszünet kezdete előtt még heves harcok dúltak Libanonban, de azóta hallgatnak a fegyverek. Egyelőre.

2006. augusztus 14. hétfő, 07:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyar idő szerint 7 órakor életbe a lépett az ENSZ által kezdeményezett tűzszünet Izrael és a Hezbollah között. Az első fél órában működött a dolog, bár mindkét fél jelezte, hogy azonnal megtorolja, ha a másik elsüt egy puskát. Negyed órával a fegyvernyugvás kezdete előtt izraeli repülőgépek még heves támadást intéztek kelet-libanoni célpontok ellen és jelentések szerint a felek között vad csaták zajlottak. A légi csapásoknak legalább kilenc civil áldozatuk volt. Vasárnap öt izraeli katona halt meg harc közben, a Hezbollah utoljára még 250 rakétát lőtt ki Izraelre.
Hétfőn hajnalban három palesztin sérült meg, miután válaszul a Gázai övezetből kilőtt rakétákra az izraeli légierő csapást mért ottani célpontokra.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet