BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehország távolodik az eurózónától

2006. augusztus 14. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megemelte a központi költségvetés hiányára vonatkozó előrejelzését a cseh pénzügyminisztérium. A 2010-es euróbevezetésre való felkészülés jegyében 2006-ra tervezett 3,3 százalék helyett immár 3,8-at tartanak reálisnak. A romló adatért a távozóban lévő, ám a júniusi választásokon kialakult patthelyzet miatt még mindig regnáló baloldali kormány jóléti költekezését teszik felelőssé. Elemzők a múlt héten még valószínűnek tartották, hogy Csehország bevezeti az eurót 2010-ben, ám a friss adat ismeretében már kételkednek abban, hogy 2008-ra sikerül 3 százalékra leszorítani a költségvetési hiányt. Tegnap a hetedik kísérletre, két hónappal a választások után a parlament alsóházának végre sikerült elnököt választania a szociáldemokrata Miloslav Vlcek személyében. Ezzel jelentősen megnőtt az esélye annak, hogy a parlamenti patthelyzet dacára sikerül új kormányt alakítani.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet