Megemelte a központi költségvetés hiányára vonatkozó előrejelzését a cseh pénzügyminisztérium. A 2010-es euróbevezetésre való felkészülés jegyében 2006-ra tervezett 3,3 százalék helyett immár 3,8-at tartanak reálisnak. A romló adatért a távozóban lévő, ám a júniusi választásokon kialakult patthelyzet miatt még mindig regnáló baloldali kormány jóléti költekezését teszik felelőssé. Elemzők a múlt héten még valószínűnek tartották, hogy Csehország bevezeti az eurót 2010-ben, ám a friss adat ismeretében már kételkednek abban, hogy 2008-ra sikerül 3 százalékra leszorítani a költségvetési hiányt. Tegnap a hetedik kísérletre, két hónappal a választások után a parlament alsóházának végre sikerült elnököt választania a szociáldemokrata Miloslav Vlcek személyében. Ezzel jelentősen megnőtt az esélye annak, hogy a parlamenti patthelyzet dacára sikerül új kormányt alakítani.
