BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van miből osztogatni a szlovák kormánynak

2006. augusztus 8. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A növekvő feldolgozóipari kibocsátás, illetve az energiaipari teljesítmények erősödése nyomán júniusban a vártnál jobban nőtt Szlovákia ipari termelése. A 11,9 százalékos év/éves ütem fél százalékponttal jobb a májusi adatnál és ugyanennyivel haladja meg az elemzői várakozásokat. Az ipar egyik motorja az autógyártás: júniusban 16,9 százalékkal állítottak elő több autót Szlovákiában, mint 2005 júniusában. Ez a Dow Jones hírügynökség értesülése szerint még nem a Hyundai-Kia megaberuházásának tudható be, hanem a pozsonyi Volkswagen-gyár növekvő kibocsátásának eredménye. A most megalakult Fico-kormány igen szerencsés: a vártnál nagyobb gazdasági növekedés miatt a tervezettnél majdnem 14 milliárd koronával több állami bevétellel számolhat a 2007-es költségvetés készítésekor – írta a The Slovak Spectator. A pénzügyminisztérium már el is kezdte a többi tárca igényeinek felmérését, ám Ján Pociatek pénzügyminiszter kijelentette: lemond, ha az ország 2009 januárjában nem vezeti be az eurót, ezért bármiféle költekezésnek határt szab, hogy az államháztartás hiányát a 3 százalékos maastrichti küszöb alatt kell tartani.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet