Három centre megközelítette tavaly szeptemberben felállított, gallononként 3,07 dolláros (160 forint/liter) rekordját a benzin ára az Egyesült Államokban. Akkor a Katrina hurrikán miatt kiesett termelés csökkentette a kínálatot, most a BP alaszkai olajmezőjének lezárása okozza a problémát. A szövetségi energiainformációs központ nyolcszáz kút megkérdezésén alapuló felmérése szerint átlagosan 3,04 dollárt kell fizetni az üzemanyagért, ami 3,4 százalékkal magasabb az elmúlt heti és 67 centtel a tavaly ilyenkori árnál. A legdrágább ebből a szempontból Los Angeles, ahol 3,23 dollárba kerül egy gallon benzin, a legolcsóbb Houston, ahol 2,91-ba. Az USA-ban csak teherautókban használatos gázolaj ára 7,5 százalékkal, gallononként 3,06 dollárra nőtt egy hét alatt. Rossz hír az amerikai autósoknak, hogy ez a felmérés még a BP bejelentése előtt készült, így egyes kutak olyan árat közöltek, amelyek kialakításakor még nem számoltak a kínálatcsökkenés hatásával. További rossz hír, hogy az olajvállalat tegnapi közleménye szerint az olajszivárgásokat okozó rozsdásodás miatt lecserélik az alaszkai kitermelőbázis teljes belső csőhálózatát, ezért a javítások hónapokig tarthatnak.
