BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége a tegnap kezdett kétnapos tűzszünetnek

Kevesebb mint egy napig tartott a kétnapos tűzszünet a libanoni konfliktusban.

2006. augusztus 1. kedd, 08:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az izraeli hadsereg a kormány tegnapi döntése értelmében kiszélesíti a dél-libanoni területeken indított offenzíváját. Ennek nyomán a légierő kelet-libanoni célpontokat támadott – tudatták libanoni források –, kevesebb mint 24 órával azután, hogy az 54 civil áldozatot követelő vasárnapi légi csapás nyomán 48 órára „felfüggesztették” a harcokat. Korábban Ehud Olmert izralei miniszterelnök kizárta az azonnali fegyverszünet lehetőségét, mondván: országa addig folytatja a megkezdett harcot, amíg biztonságát veszélyeztetve látja. Elismételte kormánya követelését a július 12-én elrabolt két izraeli katona kiadatására. A harcok néhány órás szünetelése mindazonáltal lehetővé tette a humanitárius szervezeteknek, hogy néhány segélyszállítmányt eljuttassanak a háborús zónába.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet