BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A cégek Szibériájába készül a Jukosz

Az orosz csődbíróság ismételt ülése nyomán várhatóan bejelentik a Jukosz bukását.

2006. augusztus 1. kedd, 10:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várakozások szerint az orosz csődbíróság újabb ülése után bejelentik Oroszország egykor legnagyobb olajkitermelője, a Jukosz csődjét – jelentette a BBC. Pavel Markov választott bíró lebegtette a testület állásfoglalását, amikor a cég hitelezői arra kérték, adják már meg végre a kegyelemdöfést az orosz állam által rég eltiport nagyvállalatnak. A Jukosz ellen azon a címen indított eljárást az orosz kormány, hogy 27 milliárd dollárnyi adóval tartozik, ám a politikai színezetű kampány első számú célpontja nem maga a cég, hanem annak a jelcini éra vadprivatizációjában meggazdagodott, multimilliárdos tulajdonosa, Mihail Hodorkovszkij volt, aki immár – az orosz hagyományok őrzésének jegyében – Szibériában tölti hosszú börtönbüntetését.

Szakértők arra számítanak, hogy az állami tulajdonú Rosznyefty olajcég, illetve Garprom gázóriás lesznek a felszámolás alá kerülő Jokosz-vagyon vevői. Előbbi egy vitatott tisztaságú állami árverésen 2004-ben már megszerezte a versenytárs kezében lévő Juganszknyeftyegazt, utóbbi közölte, hogy érdeklődik bizonyos vagyonelemek, így a nyersanyag-kitermeléssel foglalkozó Tomksznyefty leányvállalat iránt.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet