BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nemcsak idén, jövőre is jól megy a Mazdának

Az észak-amerikai eladások húzzák a Mazda eredményét.

2006. július 28. péntek, 11:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mazda Motor Corp. pénzügyi évének első negyedéves működési eredményének 29,7 százalékos növekedéséről számolt be, a növekedés mögött alapvetően az észak-amerikai piacokra irányuló export növekedése áll. A társaság mindezzel együtt nem változtat az egész éves növekedési előrejelzésein.

Az egyharmad arányban a Ford tulajdonában lévő Mazda biztos piaci pozíciókkal bír Észak-Amerikában és Európában elsősorban a Mazda3 és az MX-5 kupé révén, de más jó fogadtatás mellett piacra dobott modellek is stabilizálják a céget, emellett a jen gyengülésének előnyeit is ki tudták használni. Az elemzői várakozások a mostani negyedévben, illetve ezután az exporteladások további bővülését prognosztizálják, amit jelentősen elősegíthet az új CX-7 piacra dobása Észak-Amerikában.

A társaság második negyedéves működési eredménye 29,61 milliárd jent tett ki az egy évvel korábbi 22,82 milliárd után, igaz, az elemzői várakozások 30,75 milliárdot mutattak. A nettó profit 6,6 milliárd jen volt - egy évvel korábban 419 millió -, a bevételek 9,5 százalékkal 734,3 milliárd jenre emelkedtek. A csoport jövő márciusig tartó pénzügyi évre szóló várakozásai szerint 135 milliárd jen működési eredményre és 75 milliárd jen körüli nettó profitra tesz szert.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet