BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most akkor ki is nyerte a Tour de France-ot?

Amennyiben beigazolódnak a Tour-győztes Floyd Landist ért doppingvádak, a másodikként végzett spanyol Oscar Pereiro Siót nyilváníthatják győztesnek, a versenyző egyelőre cáfolja a vádakat.

2006. július 28. péntek, 09:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A francia kerékpáros körverseny történetében először vehetik el a győztestől a első helyét, amennyiben beigazolódik, hogy az amerikai Floyd Landis, a Phonak csapat - amely beismerte, hogy kerekese szteroiddal akadt fenn a doppingvizsgálaton - tagja valóban doppingolt - illetve legalábbis a B-próba is ezt támasztja alá.

Ebben az esetben a spanyol Oscar Pereiro Siót hirdetik ki nyertesnek. Az amerikai kerekes azonban cáfolja a vádakat: „higgyék el, semmilyen külső segítséghez nem folyamodtam". Szerinte az is elképzelhető, hogy hiba történt a vizsgálatot elvégzők részéről, vagy más, egyelőre ismeretlen körülmények játszottak közre abban, hogy megugrott a tesztoszteronszintje. Landis azt mindenesetre kijelentette, a végsőkig elmegy, hogy bebizonyítsa igazát.

A nemzetközi szövetség (UCI) szerdán tette közzé, hogy az egyik vizsgálatnál „a normálistól eltérő” eredményt kaptak, de az illető nevét egyelőre nem hozták nyilvánosságra. Landist elsőként az Ekstra Bladet című dán napilap nevezte meg. A friss Tour de France-győztes amerikai profi kerékpáros tesztje a viadal 17. szakasza után bizonyult pozitívnak, ez volt az a szakasz, amikor az előző napi jelentős visszaesése - a hegyi szakaszon 8-10 percet kapott ellenfeleitől - után váratlanul feltámadt, és csaknem tíz percet vert a mezőnyre.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet