BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hőség húzza az áramárakat?

A meleg az egész kontinensen áramellátási zavarokat okoz - írja a Világgazdaság.

2006. július 28. péntek, 09:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyes országokban a folyók alacsony vízállása miatt csökken az áramtermelés, máshol az elosztó rendszer kapacitásai nem elégségesek a megnövekedett igények kielégítésére. Csehországban két napja a súlyos áramhiány miatt kilencórás fogyasztói korlátozásokat léptettek életbe, Lengyelországban pedig leállították az áramexportot. A hatóságok Nagy-Britanniában és Németországban korlátozott kibocsátásra szólították fel az erőműveket.

A magyarországi erőművek a nagy melegben is előállítják a számukra előírt villamosenergia-mennyiséget - mondta a lapnak a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir) elnök-vezérigazgatója. Tombor Antal szerint az érintett három – a paksi, a dunamenti és a tiszai – erőműnek már a tervezésénél figyelembe vették, hogy a nagy meleg miatt csökken a hűtésükre szolgáló folyók vízszintje, így ezeknél nincs gond. Az áramtermelés mindössze egy százaléka – nemzetközi összehasonlításban példátlanul alacsony aránya – származik vízerőművekből, vagyis erről az oldalról sem okoz problémát a vízszint csökkenése.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet