A korábban a Lágymányosra tervezett úszó Európa-bajnokságot a kormány 2003-ban helyezte át a Margit-szigetre, mert – ez az első számpár – így 7,8 milliárd forint helyett 1,7 milliárdból létre lehetett hozni a szükséges létesítményeket. Ezt követően a sziget teniszpályáiért aggódó, alkalmai környezetvédők, a szigorú anyatermészet (a tavaszi árvíz), a jó közlekedés lehetőségét leszakadásukkal kockáztató körúti villamosvezetékek, sőt még a tegnapi sajtótájékoztatón a bemutatófilm levetítését meghiúsító technikai ördög is hátráltatták az úszó Európa-bajnokság megrendezését. Ma mégis elkezdődik az esemény.
Ehhez egy nyolcezer férőhelyes nagy- és egy ezerötszázas kismedence áll a 602 úszó, köztük 58 magyar versenyző rendelkezésére – derül ki a Népszabadság számsorából. 115 műugró, 152 szinkronúszó társul melléjük, 139 kitartásbajnok pedig a Balatonon versenyez. A szervezők több mint 700 médiaakkreditációt adtak ki, 26 ország tévétársasága közvetíti az eseményeket a helyszínről, még egyszer ennyi pedig összefoglalókat ad.
Jól fogynak a jegyek – írta a Világgazdaság –, a szervezők összesen több mint tízmilliós bevétellel számolnak ebből a forrásból. Az úszóeseményekre 32 ezer belépőt értékesítenek, ezek fele elkelt. A délutáni döntők 5–15 ezer forintos jegyeinek majdnem háromnegyede elkelt. A délelőtti programok tizedennyiért be lehet bejutni, ennek ellenére ezeknek egyelőre egyharmada kelt el. A szinkronúszás és a műugrás kevésbé népszerű, az ezekre eladható néhány ezer jegyből eddig csak néhány százat vettek meg (vélhetően a versenyzők rokonai, barátai).
