BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kipukkadt a cseh áramszolgáltatás

Rendkívüli helyzetet jelentett a cseh áramszolgáltató, hogy „lehűthesse” a nagy melegben túlterhelődött hálózatát.

2006. július 26. szerda, 09:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csak néhány kisfogyasztót érintett a cseh energiaellátásban tegnap kialakult rendkívüli helyzet, amelyben az ottani villamosenergia-szolgáltató, a CEPS hálózatának túlterheltségére hivatkozva fogyasztásuk visszafogására kérte legnagyobb vásárlóit.

Ezzel egyidejűleg a CEZ, az ország vezető energiatermelője, Európa második legnagyobb áramexportőre bejelentette, hogy két napja leállította kivitelét, mert segíteni akar a kifulladás jeleit mutató hálózati szolgáltatón. A Csehországot is sújtó hőhullám az idei első félévben a tavalyi azonos időszakhoz képest négy százalékkal növelte meg a fogyasztást.

Ehhez járul még, hogy az ipari termelés, következésképpen a vállalatok energiafelhasználása is nő, továbbá a lakosság életszínvonalának javulásával párhuzamosan egyre több háztartási gép szürcsöli az áramot a cseh energiarendszerből.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet