Csak néhány kisfogyasztót érintett a cseh energiaellátásban tegnap kialakult rendkívüli helyzet, amelyben az ottani villamosenergia-szolgáltató, a CEPS hálózatának túlterheltségére hivatkozva fogyasztásuk visszafogására kérte legnagyobb vásárlóit.
Ezzel egyidejűleg a CEZ, az ország vezető energiatermelője, Európa második legnagyobb áramexportőre bejelentette, hogy két napja leállította kivitelét, mert segíteni akar a kifulladás jeleit mutató hálózati szolgáltatón. A Csehországot is sújtó hőhullám az idei első félévben a tavalyi azonos időszakhoz képest négy százalékkal növelte meg a fogyasztást.
Ehhez járul még, hogy az ipari termelés, következésképpen a vállalatok energiafelhasználása is nő, továbbá a lakosság életszínvonalának javulásával párhuzamosan egyre több háztartási gép szürcsöli az áramot a cseh energiarendszerből.
