BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Izrael odacsap

Az izraeli kormány szabad kezet adott a hadseregnek, amely él is a lehetőséggel és keményen odacsap Libanonnak a terroristák vélt támogatása miatt.

2006. július 13. csütörtök, 08:36

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tel-avivi kabinet Libanont teszi felelőssé a területéről induló Hezbollah-támadásokért, és ennek megfelelően nem is sokat lacafacázik a megtorlást illetően. Ma hajnalban a főváros, Bejrút nemzetközi légikikötőjére mért az izraeli légierő csapást azzal a nem is titkolt szándékkal, hogy légi blokádot vonjanak Libanon köré, mivel megítélésük szerint a reptér elosztóközpontként funkcionál a Hezbollah fegyverrel és munícióval való ellátása során. Emellett bombázták a Hezbollah Bejrút külvárosában lévő Al-Manar tv-állomását is. A terrorszervezet válaszul Askelon és Nahariya városa ellen intézett katyusa- és rakétatámadásokat, amiknek civil áldozatai is voltak.
Mindeközben folyik a diplomáciai keménykedés is: az izraeli kormány egyelőre csípőből utasít el bármiféle tárgyalást Gilad Salit tizedes gázai palesztin elrablóival annak ellenére, hogy a család ezt másként gondolja, illetve a két másik katonát elrabló Hezbollah-hal is az erő nyelvén kommunikálnak: hidakat, utakat, terrorista állásokat bombáznak és több ezer katona szárazföldi inváziót indít - számos civil áldozatot is követelnek ezek az akciók. Gázában lerombolták a palesztin külügyminisztérium épületét, bár az egyik leginkább szélsőséges terroristának tartott minisztert „nem kívánták likvidálni”. A hadsereg az övezetben ismét bevonult néhány, egy éve kiürített területre a közeli zsidó települések védelme érdekében.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet