BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfél milliárdos malomfelújítás Hajdúnánáson

Másfél milliárd forintos beruházással újította fel a hajdúnánási malmát a Hajdú Gabona Rt. - jelentette be Lakatos Zoltán a cég vezérigazgatója Hajdúnánáson.

2006. június 8. csütörtök, 12:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cég 435 millió forint saját erő mellé 250 millió SAPARD és 50 millió AVOP támogatást nyert el. E mellé 765 millió forint hitelt is kaptak kereskedelmi bankoktól.

A malom 1937 és 41 között épült. A felújításra kicserélték a teljes őrlőüzemi részt, egyúttal felújítottak egy 22 ezer tonnás vasbeton silót is. A napi 250 tonnás kapacitású üzem Magyarország három legkorszerűbb malma közé tartozik, utóbbiak száma 116-ról 74-re csökkent.

A hajdúnánási üzem a jelenlegi kihasználtság mellett egy héten bő fél napot áll csak, és egy évben 300 nap alatt 75 ezer tonna búzát képes megőrölni. A társaság szintén felújított Hajdúböszörményi keverőüzemében pedig 30-40 ezer tonna keverék takarmányt gyártanak.

A Hajdú Gabona az intervenciós lehetőségek óta jelentős mértékben bekapcsolódott az intervenciós tárolásba is - jelenleg 150 ezer tonna intervenciós gabonát helyeznek el.

A társaság az elmúlt 1-2 évben 7,5 milliárd forint árbevétel mellett 140-150 millió forint nettó profitot ért el. Idén 7 milliárdos forgalom mellett 150 millió nettó profitot várnak.

A felújított malom kapcsán a regionális piacok mellett országos, illetve a budapesti értékesítést is terveznek. A román piacok is ígéretesek különösen a vámok csökkentése miatt. A társaság tervei között szerepel különféle speciális lisztek, illetve biotermékek, tészták előállítása is.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet