A Magyarországon két áram- és három gázszolgáltató – köztük az Elmű és a Fővárosi Gázművek – tulajdonosaként jelen levő RWE adózott eredménye - köszönhetően a magas energiaáraknak - 1,05 milliárd eurót tett ki az első három hónapban szemben az egy évvel korábbi 975, és az elemzők által várt 959 millióval. Az üzemi eredmény ugyanebben az időszakban 26 százalékos növekedés után 2,26 milliárd eurót ért el.
A negyedik legnagyobb európai közüzemi szolgáltató idén az üzemi eredményben 5-10, az adózott eredményben pedig 10-20 százalékos bővülésre számít.
