BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól megy az Elmű tulajdonosának

A német közüzemi szolgáltató RWE csoport első negyedéves adózott eredménye 7 százalékal nőtt, s a társaság további gyorsulásra számít.

2006. május 15. hétfő, 08:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyarországon két áram- és három gázszolgáltató – köztük az Elmű és a Fővárosi Gázművek – tulajdonosaként jelen levő RWE adózott eredménye - köszönhetően a magas energiaáraknak - 1,05 milliárd eurót tett ki az első három hónapban szemben az egy évvel korábbi 975, és az elemzők által várt 959 millióval. Az üzemi eredmény ugyanebben az időszakban 26 százalékos növekedés után 2,26 milliárd eurót ért el.
A negyedik legnagyobb európai közüzemi szolgáltató idén az üzemi eredményben 5-10, az adózott eredményben pedig 10-20 százalékos bővülésre számít.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet