BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Washington lemondott az export utáni adókönnyítésekről

2006. május 14. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy évtizedes USA–EU kereskedelmi vita végére tett pontot a washingtoni Kongresszus, amikor megszüntette az egyesült államokbeli cégek export utáni adókedvezményét. A Kereskedelmi Világszervezet (WTO) által is jogellenesnek nyilvánított Foreign Sales Corporation Act összesen több milliárd dollár értékben adott adómentességet olyan cégóriásoknak, mint a Boeing, a Microsoft vagy a General Motors. Az EU szankciókat rendelt el amerikai agrár-, textil-, elektronikai, papír- és acéltermékekre, kezdetben 5, majd fokozatosan 14 százalékos büntetővámmal sújtva azokat, amit a WTO is elfogadott. A washingtoni törvényhozás két esztendeje előbb módosította, majd, miután ez elégtelennek bizonyult, most végképp eltörölte a törvényt, és ezzel elejét vette, hogy az időközben felfüggesztett EU-szankciók ismételten hatályba lépjenek. Peter Mandelson, az Európai Bizottság kereskedelempolitikáért felelős tagja üdvözölte a döntést, amely szerinte kedvezően befolyásolja majd a tárgyalásokat a júniusi EU–USA csúcstalálkozón.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet