Egy évtizedes USA–EU kereskedelmi vita végére tett pontot a washingtoni Kongresszus, amikor megszüntette az egyesült államokbeli cégek export utáni adókedvezményét. A Kereskedelmi Világszervezet (WTO) által is jogellenesnek nyilvánított Foreign Sales Corporation Act összesen több milliárd dollár értékben adott adómentességet olyan cégóriásoknak, mint a Boeing, a Microsoft vagy a General Motors. Az EU szankciókat rendelt el amerikai agrár-, textil-, elektronikai, papír- és acéltermékekre, kezdetben 5, majd fokozatosan 14 százalékos büntetővámmal sújtva azokat, amit a WTO is elfogadott. A washingtoni törvényhozás két esztendeje előbb módosította, majd, miután ez elégtelennek bizonyult, most végképp eltörölte a törvényt, és ezzel elejét vette, hogy az időközben felfüggesztett EU-szankciók ismételten hatályba lépjenek. Peter Mandelson, az Európai Bizottság kereskedelempolitikáért felelős tagja üdvözölte a döntést, amely szerinte kedvezően befolyásolja majd a tárgyalásokat a júniusi EU–USA csúcstalálkozón.
