BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország is megsérti a cigarettareklámozás tilalmát

2006. április 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bizottság eljárást indít négy tagállam, köztük Magyarország ellen, mert megsértették a dohányreklámra vonatkozó uniós szabályokat. Magyarország, bár elismeri a dohánytermékek reklámtilalmát, különleges körülmények között mégis engedélyezi, például gazdaságilag fontos eseményeken, mint a Forma–1-es nemzetközi autóverseny. Az Európai Unió 2003-ban elfogadott és tavaly júliustól kötelező szabályozását mind a négy tagállamban főként a sportesemények szponzorai éedekében sértették meg. Olaszországnak, Spanyolországnak, Csehországnak és Magyarországnak két hónapon belül kell válaszolnia a brüsszeli figyelmeztetésre és elfogadható indoklás hiányában módosítania a törvénykezésén. Ha ezzel továbbra is adósak maradnak, akkor az eljárás következő lépéseként a bizottság megindítja a pert az EU luxemburgi bíróságán.
Brüsszel egyúttal Luxemburgot és Németországot is elmarasztalja, mert nem számoltak be arról, hogy miként szereztek érvényt a tilalomnak. A szóban forgó szabály megtiltja a dohánytermékek reklámozását az írott sajtóban, rádióban (a tévében már korábban tiltott volt), interneten és a nemzetközi sporteseményeken, amelyek külföldön is nézhetők. A nem határokon átnyúló hatású médiumokban, mozikban, hirdetőoszlopokon, használati tárgyakon (hamutartó, napernyő) történő reklámozás tiltását, illetve engedélyezését a szabály nemzeti hatáskörben hagyta.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet