BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordnyereség a whiskyben

A világ második legnagyobb szeszesitalgyártója, a francia Pernod Ricard SA 2005 második félévében az egy évvel korábbinál 51 százalékkal nagyobb, 488 millió eurós nettó nyereséget ért el.

2006. március 23. csütörtök, 08:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Wall Street elemzői jóval kisebb, mindössze 396 millió eurós profitra számítottak. A többek között a Stolichnaya vodkáról, a Beefeater ginről és a Malibu rumról ismert cég tavaly vásárolta meg az Allied Domecqet, amely - Pierre Pringuet igazgató szerint - éves szinten mintegy félmilliárd euróval járul hozzá a nyereséghez. Az Allied Domecq legnépszerűbb márkája a Ballantines whisky.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet