BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bolgárok húzták a Telekom Austriát

Az elemzői várakozásokat meghaladó mértékben nőtt a Telekom Austria nyeresége: a társaság 2005-ben 417 millió eurós eredményt ért el, 4,37 milliárd euró árbevétel mellett.

2006. március 14. kedd, 08:52

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dinamikusan növekvő nyereség elsősorban a bolgár mobilszolgáltató, a Mobiltel megvételének volt köszönhető. A kelet-európai terjeszkedésre egyre nagyobb hangsúlyt fektető társaság Ausztria és Liechtenstein mellett Szlovéniában, Horvátországban és tavaly július óta Bulgáriában is jelen van - írja az MTI.
A társaság a 2005-ös év után az egy évvel korábbi osztalék több mint dupláját, 0,55 eurót tervez kifizetni.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet