A belga állam az olajár drasztikus megugrását követően idén januártól 1250 euróra emelte a házak, lakások környezetbarát felújítására adott maximális adókedvezmény mértékét. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy minden olyan beruházás, amely hozzájárul a háztartás energiatakarékosságához, számba vehető az adómérséklésnél. Így például aki napelemet szerel fel kiegészítő fűtésként vagy korszerűbb kazánt állít be a központi fűtés biztosítására, az a költségek 15 százalékát, maximum 1250 eurót írhat le. Ennél több, az összköltség 40 százaléka – de itt is maximum 1250 euró – vonható le, ha szerkezeti átépítésről van szó. Így a szimpla üvegű ablakok felváltása duplára, a födémszigetelés korszerűsítése, sőt a lakóhely energiafölhasználásának „auditálása” is ilyen arányú adókedvezményre jogosít. Mindenesetre a cél a fűtőanyag-felhasználás csökkentése, a központi fűtés, melegvíz-ellátás esetében a hatásfok növelése és a környezetre káros gázok kibocsátásának mérséklése. A brüsszeli szövetségi kormány 2006-ra 40 millió eurót irányzott elő az adómérséklésből fakadó bevételkiesés pótlására.
