BUX 138960.55 -0,24 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A cseheknek bezzeg jó!

A cseh külkereskedelmi mérleg a decemberi 3,9 milliárd koronás deficit után januárban 11,2 milliárd koronás többletet mutatott.

2006. március 7. kedd, 10:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Wall Street elemzői valamivel nagyobb, 11,8 milliárd koronás többletre számítottak. Az export - mindenekelőtt az autógyártóknak és az autóalkatrészgyártóknak köszönhetően - 11,2 százalékkal nőtt, a kisebb összértékű import ugyanakkor még ennél is nagyobb mértékben, 12,8 százalékkal bővült.

A Toyota Peugeot Citroen kolini gyárában tavaly 104 ezer gépkocsi készült, az egység kapacitása azonban ennél háromszor nagyobb, ezzel a Skoda mögött az ország második legnagyobb autógyára.

A cseh külkereskedelem januárban az EU-val szemben többlettel zárt, Oroszországgal és Kínával szemben viszont deficites volt.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet