Február végén vagy március elején megköthető a szerződés a dél-koreai Hyundai Motor Co. Észak-Morvaországban építendő autógyáráról – közölte Milan Urban cseh ipari és kereskedelmi miniszter. Urban napokig tárgyalt Prágában a Hyundai képviselőivel a mintegy 1 milliárd euró befektetéssel megvalósuló, évi 300 ezer gépkocsi legyártására alkalmas autógyár részleteiről. A CzechInvest cseh állami hivatal szerint a Nosovicében létesülő termelő bázis mintegy 3000 főt foglalkoztat majd, a beszállítóknál, alvállalkozóknál pedig legalább további tízezer új munkahely keletkezik. Egyes értesülések szerint a genfi autószalonon március 2-án megkötendő szerződés eredményeként megvalósuló beruházás 2008-tól évi 1,1-1,2 százalékkal növelheti a bruttó hazai terméket (GDP) Csehországban. A Hyundai csúcsvezetése még nem hozta meg a végleges döntést az autógyár helyszínéről, de feltehetőleg már csak a pénzügyi részletekről alkudoznak. A dél-koreai társaság leányvállalata, a Kia, mint ismeretes, a tervezett telephelytől nem messze, a szlovákiai Zsolnán épít egy szintén évi 300 ezer gépkocsi gyártására alkalmas összeszerelő üzemet, amely várhatóan 2007 elején kezdi meg a termelést.
