BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végre elfogadták a cseh csődtörvényt

2006. február 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh törvényhozás – Európában az utolsók között – végre elfogadta az új csődtörvényt. A gyorsabb ügyintézési folyamatot ígérő jogszabály javítja a hitelezők pozícióját, amit a cseh bankok képviselői máris üdvözöltek. További előny, hogy a csődbe jutott társaságra nem vár automatikusan a felszámolás, hanem lehetőség nyílik az átszervezésére vagy eladására. A törvényre nagy szükség van, mivel a jelenlegi a világ egyik legrosszabbul sikerült szabályozása: hosszú évekig tart a csődeljárás, a pénz behajtásának aránya minimális és nagy a korrupció veszélye. Az új csődtörvénnyel párhuzamosan döntést hoztak a személyi csőd lehetőségéről is – ez Szlovákiában már létezik. A szintén 2007 júliusától hatályba lépő törvény az eladósodott és törleszteni képtelen személyeket két út elé állítja: vagy megegyeznek a bankokkal egy ötéves futamidejű törlesztési menetrendről, amelynek során a csődbe jutott magánszemély a létminimumból él, vagy megmarad a teljes jövedelme, ám elárverezik a vagyonát.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet